Jeśli śledzisz nasze działania na pewno wiesz, że od 3 do 8 lipca możesz wziąć udział w intensywnym kursie trenerskim organizowanym przez nasz NODN. Nasz kurs cieszy się sporym zainteresowaniem; dostajemy wiele pytań odnośnie do jego organizacji, drugiego terminu, transportu na miejsce, możliwości rozbicia płatności na raty itp.

Na tej stronie znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące kursu. Uzupełniamy ją na bieżąco 🙂

Ostatnia edycja: 13.06.2023

  1. Czy sprostam wymaganiom kursu?

Tak, o ile spełniasz dwa warunki:

  • Twoje serce tkwi w edukacji.
  • Chcesz nauczyć się szkolić dorosłych, a w szczególności nauczycielki i nauczycieli.

Nie ukrywamy, że kurs będzie intensywny (64h dydaktyczne przez 6 dni!) a prowadzące go edukatorki są wymagającymi trenerkami, stawiającymi poprzeczkę wysoko.

Jeśli jednak jesteś osobą pełną pasji do edukacji – nawet jeśli obecnie nie pracujesz w tym sektorze (!) – zmotywowaną do pracy i spragnioną samorozwoju, na pewno dasz sobie radę.

Pamiętaj, że opublikowany program kursu jest drogowskazem i ma na celu pokazanie Ci, jak mniej więcej będzie wyglądało te 6 dni. Nie jest to sztywny plan, który zrealizujemy od deski do deski. Trenerki będą na bieżąco dopasowywały moduły kursu do możliwości uczestników i uczestniczek z uwzględnieniem procesu grupowego. Nie zostaniesz sam/a z żadnym wyzwaniem, które sprawi Ci kłopot!

2. Czy mogę opłacić kurs w ratach?

Tak, możesz zapłacić za kurs w ratach. Umożliwiamy płatność nawet w czterech ratach, ale możesz też podzielić ją na dwie lub trzy raty. Mowa oczywiście o ratach 0% 😊 4 płatności po 400 zł każda brzmi dobrze, prawda?

3. Jakim trenerem, jaką trenerką zostanę po kursie?

Nasz kurs trenerski dotyczy kompetencji i wiedzy, będących istotnymi składowymi w pracy z dorosłymi. Nie jest to szkolenie z konkretnych narzędzi czy omówienie działania sprzętu. Zatem po tym kursie nie jesteśmy „trenerem/trenerką czegoś”, ale nabywamy kompleksowy i potwierdzony zaświadczeniem NODN, status trenera/trenerki.

Nasze 6-dniowe intensywne szkolenie można traktować zależnie od własnego doświadczenia i własnych potrzeb jako rozwój, odświeżenie lub poszerzenie umiejętności w pracy z liczną grupą dorosłych w trakcie szkoleń; przygotowanie albo wejście na wyższy poziom w aktywnościach, które różnią się od pracy z dziećmi lub młodzieżą. W pracy trenera/trenerki ważna jest ewaluacja, podnoszenie kompetencji, możliwość uzyskania informacji zwrotnej. To także wydarzy się w czasie tego kursu i, co cenne, w przyjaznej atmosferze.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem kursu. Jednocześnie podkreślamy, że nie jest to plan “sztywny”, a prowadzące kurs trenerki będą na bieżąco dopasowywały moduły kursu do możliwości grupy.

4. Czy będzie kolejny termin kursu?

Tak. Dostaliśmy wiele zapytań o termin sierpniowy, dlatego właśnie w tym miesiącu szukaliśmy kolejnej daty na wyjazd.

I udało się! Kolejny turnus kursu trenerskiego odbędzie się w drugiej połowie sierpnia, również w Konopnicy i potrwa także 6 dni. Konkretną datę podamy wkrótce.

Jeśli interesuje Cię inne daty, wypełnij formularz i daj nam o nich znać.

5. Nie wiem, jak dostać się do Konopnicy… Czy zorganizujecie jakiś transport?

Tak. Osoby, które nie będą mogły samodzielnie dostać się do Konopnicy, zapraszamy do skorzystania z organizowanego przez nas transportu z Warszawy lub z Łodzi.

6. Dlaczego tak drogo? Dlaczego tak tanio?

Część osób zainteresowanych kursem twierdzi, że jego cena jest wysoka, część zaś uważa, że jest za niska. Ceny kursów trenerskich czy coachingowych  dostępnych na rynku są duże wyższe od ceny zaproponowanej przez nas. Nasze Stowarzyszenie na co dzień współpracuje ze środowiskiem nauczycielskim, stąd doskonale znamy realia, w jakich funkcjonuje ta grupa zawodowa. Wiemy, że pomimo chęci rozwoju nauczyciele i nauczycielki częstokroć nie są w stanie skorzystać z ofert doskonalenia ze względu na ich wysokie koszty.

Organizowany przez nas kurs trenerski jest dofinansowany ze środków własnych, dlatego jego cena jest okazjonalna. Co istotne, nie ma to żadnego wpływu ani na jakość kursu, ani na jego długość, ani na rodzaj i liczbę komponentów, które się na niego składają, czyli:

  • 64h dydaktyczne teorii i praktyki;
  • 6 dniowa dostępność dwóch niezwykle doświadczonych trenerek edukacyjnych, które odpowiedzą na każde pytanie;
  • pełne wyżywienie, czyli 3 posiłki dziennie + przerwy kawowe;
  • 5 noclegów w komfortowych warunkach, czyli pokoju 2 lub maks. 3 osobowym;
  • transport z Łodzi lub Warszawy.

To wszystko gwarantujemy za 1 600 zł. Dodatkowo, jeśli dla kogoś taki jednorazowy wydatek jest zbyt wysoki, rozbijemy go na 4 raty 0%.