Search results will appear here
Zwiększ kontrast:
Zmień rozmiar czcionki:
100%

Nasza misja

Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Cyfrowy Dialog to przestrzeń do dzielenia się wiedzą, doświadczeniem, warsztatem pracy oraz zróżnicowanymi punktami widzenia. Fundamentem naszej pracy jest otwartość na zmianę, zaufanie i nacisk na praktyczny wymiar edukacji. Chcemy, aby nauczyciele i nauczycielki postrzegali cel swojej pracy poprzez pryzmat kompetencji – to one są kluczem do złożoności dzisiejszego świata.

Każde nasze działanie poprzedzamy uważnym wsłuchaniem się w głosy nauczycielek i nauczycieli. Dzięki temu możemy odpowiadać na realne potrzeby i wyzwania edukacji. Identyfikujemy obszary, które wymagają pracy lub merytorycznego uzupełnienia, aby aktywnie działać na rzecz ich rozwoju. Wierzymy w moc współpracy jako fundament wymiany i wzrostu w obszarze kompetencji oraz odkrywania istoty edukacji. Pragniemy, aby nasz ośrodek był miejscem, w którym można zaczerpnąć inspiracji, szukać własnych rozwiązań oraz nauczyć się szybko reagować na zachodzące zmiany i nowe potrzeby.

Jesteśmy przekonani, że człowiek uczy się przez całe życie. Zależy nam na tym, aby nauczycielki i nauczyciele kierowali tym procesem w świadomy sposób, a on sam był wielką edukacyjną przygodą.

Monika Lentacz – Dyrektorka NODN Cyfrowy Dialog

Droga, którą pokonaliśmy wspólnie

Nasza historia zaczyna się od powstania społeczności – nauczycieli i nauczycielek, edukatorów i edukatorek – skupionej wokół pierwszego w Polsce projektu z zakresu nauki programowania dla dzieci “Mistrzowie Kodowania” (w 2013 roku).

Nasze trenerskie ścieżki zawsze podążały ku praktycznemu wspieraniu nauczycieli i nauczycielek w ich codziennej pracy. Jednocześnie nieustannie rozszerzamy perspektywę edukacyjną, aby pozostawała ona świeża i wspierająca na każdym kroku.

Po kilku latach działań, współpracy ze szkołami na różnych poziomach edukacyjnych i uważnego słuchania głosów związanych z systemem oświaty w naszym kraju, doszliśmy do wniosku, że chcemy wspierać Ciebie – Nauczycielko, Nauczycielu – również jako Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Cyfrowy Dialog.

“Doskonalenie” nie jest dla nas pustym słowem. Każdy z nas, zarówno osoby tworzące zespół Cyfrowego Dialogu, jak i grupa związanych z nami trenerek i trenerów, nie tylko uczy innych, ale i uczy się sam/a. Dlatego postanowiliśmy zaprosić Cię do połączenia naszej wiedzy z Twoim unikalnym warsztatem i bagażem doświadczeń. Wierzymy, że wspólnie zbudujemy piękne i dobre rzeczy.

Informacja o akredytacji i organie prowadzącym

Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Cyfrowy Dialog posiada pięcioletnią akredytacją niepublicznej placówki doskonalenia nauczycieli przyznaną przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty, nr RED.5470.15.2023.BN. Organem prowadzący Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Cyfrowy Dialog jest Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog.

Statut do pobrania

Statut NODN
Pobierz