Search results will appear here
Zwiększ kontrast:
Zmień rozmiar czcionki:
100%

Agnieszka Chomicka-Bosy

Niełatwo wytrącić ją z równowagi, ma jednak alergię na słowa “nie da się”. Stanowcza i konkretna, obdarzona naturalnym autorytetem, który pomaga jej w byciu edukatorką, trenerką i pedagożką. Polonistka i jednocześnie nauczycielka informatyki z zacięciem do programowania. Posiada cenną umiejętność dogadywania się z rodzicami, a co najważniejsze – lubi to robić (sama jest mamą Julka i Zuzi). Uwielbia uczyć (się) i jest przekonana, że to droga bez końca, dlatego nieustannie się dokształca. Na gruncie zawodowym stawia na współpracę – nie tylko z innymi trenerkami i trenerami, ale także i rodzicami. Wolny czas spędza ze swoimi dziećmi planując podróże te bliskie i te dalekie.

Doświadczenie

Nauczycielka, trenerka kompetencji cyfrowych w programach Cyfrowego Dialogu m.in. “Informatyka Bez Granic” i “Kindloteka” i Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Współpracuje z Fundacją Szkoła z Klasą (projekt Szkoła z klasą i Asy Internetu), Fundacją Kampus Edukacyjny Most, Główną Szkołą Handlową w Warszawie i innymi podmiotami edukacyjnymi, dla których prowadzi warsztaty z obszaru programowania, STEAM, Design Thinking, UX i inne. Trenerka w programie Solve for Tomorrow. Należy do grupy innowacyjnych nauczycielek i nauczycieli Superbelfrzy Mini, wolontariuszka w Fundacji K.I.D.S. Trenowała uczestniczki i uczestników programu “Zaprogramuj Przyszłość”. Autorka podręczników do kodowania dla dzieci przedszkolnych wydawnictwa MAC oraz wielu innych materiałów edukacyjnych (scenariuszy zajęć, poradników) dla nauczycielek i nauczycieli, rodziców oraz dzieci i młodzieży.

Edukacyjne supermoce

Design Thinking
TIK
STEAM

Porcja konkretów

Ukończyła studia na kierunkach: Pedagogika wczesnoszkolna, Język polski z historią oraz Informatyka. Na swoim koncie ma kilkanaście kursów, m.in. kurs trenerski w ramach programu “Mistrzowie Kodowania” oraz kurs Moderatora Design Thinking (Klientocentryczni). Jest nauczycielką dyplomowaną. Wystąpiła na wielu konferencjach, m.in. IX Mokotowskim Forum Wychowania Przedszkolnego „Kodujące Dzieciaki” 2018, Konferencji Superbelfrzy EDU MOC Online „Doświadczanie przez inspirowanie” 2019, Konferencji Inspir@cje Wczesnoszkolne 2020 r., Konferencji Lepsza Edukacja 2020 r., Konferencji XIII Weekend z Technologią Informacyjną. Zdobyła liczne nagrody Dyrektora za pracę dydaktyczno-wychowawczą oraz działania na rzecz placówki oraz Nagrodę Burmistrza Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy (2017). Potrafi obsłużyć drukarkę 3D, zna język programowania Scratch, pracuje z narzędziami takimi jak Makey Makey czy Micro:bit oraz robotami edukacyjnymi (Photon, Dash i Dot).