Search results will appear here
Zwiększ kontrast:
Zmień rozmiar czcionki:
100%

Szkolenia dla nauczycieli i nauczycielek – indywidualne

Na tej stronie znajdziesz szkolenia online dla nauczycieli i nauczycielek indywidualne. Jeśli szukasz oferty szkoleń rad pedagogicznych, zajrzyj tutaj.

Kategorie tematyczne naszych szkoleń krążą wokół m.in. kodowania i programowania, narzędzi TIK oraz Laboratoriów Przyszłości, czyli rozwojowych i przyszłościowych obszarów pracy wszystkich nauczycieli i nauczycielek. Wspieramy zarówno osoby początkujące w danej dziedzinie, jak i doświadczonych użytkowników poszukujących dodatkowych inspiracji, metod i narzędzi edukacyjnych. Pomagamy sięgnąć po awans zawodowy, większość naszych szkoleń realizuje podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa.

Wierzymy w uczenie się przez całe życie oraz uczenie przez doświadczenie. Nasze spotkania zawsze są praktyczne i wypełnione konkretami prowadzone przez doświadczonych edukatorów i edukatorki z naszej kadry trenerskiej.

Najnowsze szkolenia

Tagi:
kurs liderski
kurs trenerski
4C
4P
MIT
druk 3D
laboratoria przyszłości
scottie go
informatyka
nauczanie informatyki
kodowanie
programowanie
przedszkole
storytelling
kariera
rynek pracy
myślenie projektowe
praca projektowa
bez komputera
offline
STEAM
scratch junior
TIK
ukraina
z ukrainy
ekologia
SDG
Sustainable Development Goals
lekcja pokazowa
na żywo
w praktyce

Kategorie szkoleń

Priorytety polityki oświatowej MEiN
Kodowanie i programowanie
Kompetencje przyszłości
Laboratoria Przyszłości
Edukacja przedszkolna
Edukacja wczesnoszkolna
Edukacja w klasach 4-8 SP
Edukacja ponadpodstawowa

Priorytety polityki oświatowej MEiN

Kompetencje przyszłości

Laboratoria Przyszłości

Edukacja przedszkolna

Koszt:
Bezpłatne
Płatne
Forma szkolenia:
Kurs online
Szkolenie online
Szkolenie stacjonarne
Webinar

Edukacja w klasach 4-8 SP

Edukacja ponadpodstawowa

Koszt:
Bezpłatne
Płatne
Forma szkolenia:
Kurs online
Szkolenie online
Szkolenie stacjonarne
Webinar

Co dają szkolenia dla nauczycieli z NODN Cyfrowy Dialog?

Nauczycielko, Nauczycielu! Jesteś tutaj, ponieważ zależy Ci na awansie zawodowym? Chcesz pogłębić wiedzę na tematy, które szczególnie Cię interesują? A może na lekcjach dzieciaki zadają pytania, na które sam/a chętnie poznałbyś(-łabyś) odpowiedzi? Każdy powód, dla którego się u nas znalazłeś(-aś) jest dobry. Rozgość się na naszej stronie i przejrzyj nasze propozycje szkoleń dla nauczycieli i nauczycielek. Każde z nich znalazło się w naszej ofercie z określonego powodu.

W naszym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli stawiamy na kompetencje przyszłości, czyli umiejętności, które pozwalają odnaleźć się w dzisiejszej, nieustannie zmieniającej się i niezwykle złożonej, rzeczywistości. Nie istnieje twarda definicja terminu „kompetencji przyszłości” jednak najczęściej uznaje się, że należą do nich m.in. kreatywność, umiejętność przetwarzania informacji, przedsiębiorczość oraz zaawansowany warsztat umiejętności cyfrowych i informatycznych. Wierzymy, że człowiek uczy się przez całe życie i dla dobra własnego rozwoju osobistego powinien posiąść umiejętność szybkiego reagowania na zachodzące zmiany i odpowiadania na nowe potrzeby. Cyfrowy świat może przytłaczać, jednak walka z nim jest bezcelowa; o wiele bardziej nauczycielom i nauczycielkom opłaca się z nim zaprzyjaźnić. Odczarowanie cyfrowych narzędzi i zasobów jest naszym priorytetem, dlatego w naszej ofercie szkoleń znajdziesz mnóstwo ciekawych propozycji poświęconych programowaniu i kodowaniu (m.in. ze Scratchem i Pythonem), wykorzystaniu potencjału Laboratoriów Przyszłości czy metodyce nauki informatyki.  Staramy się, aby większość naszych szkoleń spełniała podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa.

Poza poszerzeniem swojego nauczycielskiego warsztatu o nowe narzędzia i zasoby cyfrowe oraz kompetencje przyszłości w przestrzeni NODN Cyfrowy Dialog poznasz wielu ciekawych ludzi, odkryjesz nowe ścieżki rozwoju i niejednokrotnie poczujesz satysfakcję i dumę z własnych postępów.

Certyfikowane szkolenia online – dla nauczycieli i nauczycielek

Dlaczego warto zdecydować się na szkolenie wirtualne? Istnieje wiele zalet takiego trybu zajęć i tylko jeden warunek niezbędny, aby nauka nie poszła w las – prowadzący/a musi wiedzieć, jak nauczać zdalnie i mieć w tym doświadczenie. Na szczęście przez lata pracy Cyfrowego Dialogu zdołaliśmy zebrać wspaniały zespół edukatorów i edukatorek, którzy doskonale odnajdują się w cyfrowym świecie. Dla nich chlebem powszednim (a nawet bułką z masłem) jest prowadzenie webinarów czy warsztatów i szkoleń dla nauczycieli w trybie online.

Certyfikowane szkolenia online pomagają oczywiście w awansie zawodowym nauczyciela, a ponadto znacznie ułatwiają proces rozwoju osobistego. Tryb zdalny umożliwia kształcenie się z każdego miejsca na ziemi, więc nauczyciele i nauczycielki z małych miejscowości zyskują takie same szanse samorozwoju, jak ich koledzy i koleżanki z Warszawy, Wrocławia, Poznania, Gdańska… Termin szkolenia online wypadający w środku zaplanowanego wyjazdu także przestaje być problemem – nauka na plaży, w górach czy w lesie jest przecież możliwa, o ile jakość połączenia sieciowego na to pozwala. Wirtualne warsztaty to również oszczędność czasu, który zazwyczaj zabiera nam przymus dojazdu do ośrodka szkoleniowego. Inną ich zaletą jest niższy koszt (oszczędność m.in. na czasie prowadzącego i wynajmie miejsca), który przekłada się na niższą cenę szkolenia dla nauczyciela czy nauczycielki.

Zdarzyło Ci się zapomnieć o terminie wydarzenia online? Spokojnie, w naszym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli wprowadziliśmy specjalny system wiadomości przypominających o zakupionym szkoleniu – jeśli kupisz je przynajmniej tydzień przed terminem, dostaniesz aż trzy takie „przypominajki”.

Tematy szkoleń dla nauczycieli w NODN Cyfrowy Dialog

Ciekawe szkolenia dla nauczycieli przedszkoli? Mamy je! A może specjalne szkolenia dla nauczycieli matematyki? To też mamy! Bez względu na rodzaj kategorii, według której szukasz szkolenia – etap edukacji, priorytet MEiN a może temat czy przedmiot – w NODN Cyfrowy Dialog nie musisz się martwić o różnorodność oferty. Naszym konikiem jest programowanie, dlatego na wielu szkoleniach online wykorzystujemy Scratcha i Scratcha Juniora; pojawiają się też podstawy języka programowania Python. Odkryjmy razem także te rzadziej wybierane ścieżki rozwoju nauczycielskiego jak Minecraft czy Design Thinking. Obszarem szkoleniowym, który z pewnością zainteresuje dyrektorów placówek są Laboratoria Przyszłości, które pomożemy oswoić i wykorzystać w pełni ich potencjał.