Search results will appear here
Zwiększ kontrast:
Zmień rozmiar czcionki:
100%

Barbara Halska

Musimy to napisać: zdolna, pracowita, mądra, a tam, gdzie trzeba – naprawdę nieustępliwa. Wierzy w swoich uczniów i uczennice. Udowadnia, że międzynarodowe konkursy, olimpiady i projekty to dla młodzieży życiowa szansa i wielka zabawa. Oprócz tajników sieci, zapór, języków programowania i innych technicznych tajemnic, Basia potrafi wspierać projektowo – od tworzenia narzędzi do wyboru ścieżki zawodowej do hodowli ekologicznej… larwy. Jest prezeską Stowarzyszenia Kreatywnych Nauczycieli oraz członkinią rady programowej Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Od kilku lat aktywnie wspiera i promuje żeńskie klasy na kierunku technik informatyk.

Doświadczenie

Obecnie pracuje jako Head of Technical w Edison International School w Warszawie oraz pełni rolę Partner Relationship Specialist w firmie Hostersi. Jest współautorką podręczników na kierunku technik informatyk oraz podstawy programowej z informatyki i na kierunku technik programista. Pod jej mentorskim okiem powstają prace, które zdobywają międzynarodowe sukcesy na festiwalach i konkursach m.in. we Francji, Korei Południowej, Anglii i Kanadzie, USA, Tajpej, Tajwanie.

Edukacyjne supermoce

Cyberbezpieczeństwo
Design Thinking

Porcja konkretów

Basia jest absolwentką Uniwersytetu Śląskiego na kierunku fizyka i informatyka (licencjat) oraz Politechniki Opolskiej na kierunku Informatyka: bazy danych i sieci (magisterium). Nawet tutaj zabrakłoby miejsca na wszystkie jej certyfikaty, wymienimy więc tylko kilka najważniejszych, takich jak Microsoft Innovative Educator Expert (od 2016 r.), Microsoft Innovative Educator Fellow (od 2017 r.), certyfikaty Miscrosoft z zakresu zarządzania siecią czy certyfikaty Cisco związane m.in. z bezpieczeństwem. Jest również moderatorką Design Thinking.