Search results will appear here
Zwiększ kontrast:
Zmień rozmiar czcionki:
100%

Patrycja Raczkowska-Oziębała

Zawodowo związana z edukacją przedszkolną – jako nauczycielka oraz dyrektorka placówki. Największą motywację stanowi dla niej reakcja malucha, jego podekscytowanie oraz chęć do wspólnego działania i stworzenia czegoś wyjątkowego. Dlatego podejmuje nieustanne wysiłki, aby na jej zajęciach było angażująco, aktywnie i twórczo. Przygodę z kodowaniem zaczęła wraz z udziałem w programie “Mistrzowie Kodowania Junior”, który przy okazji skrzyżował jej ścieżki z Cyfrowym Dialogiem, z którym współpracuje do dzisiaj. Wolny czas najchętniej spędza w towarzystwie rodziny lub przyjaciół. Gdy jest poza domem najpewniej znajdziesz ją w ogrodzie, lesie lub na szlaku w Karkonoszach; w domu zaś – przy stole z grami planszowymi lub pod kocykiem z książką w dłoni.

Doświadczenie

Pedagożka, pedagożka specjalna oraz nauczycielka dzieci w wieku przedszkolnym. Posiada dziesięcioletnie doświadczenie w pracy z dziećmi z rodzin dysfunkcyjnych. W świecie edukacji przedszkolnej działa już od dwunastu lat jako uczestniczka bądź liderka twórczych projektów. Przygodę z nauką kodowania najmłodszych rozpoczęła od pilotażu programu “Mistrzowie Kodowania Junior”. Była także trenerką w projekcie “Zaprogramuj Przyszłość”. Obecnie dyrektorka Przedszkola Publicznego nr 15 w Głogowie, które stara się uczynić miejscem, “gdzie nie ma sytuacji nie do rozwiązania, a niemożliwe staje się możliwe.”

Edukacyjne supermoce

Kodowanie offline
Kreatywne wykorzystanie dostępnych zasobów jako pomocy dydaktycznych w przedszkolu
Eksperymentowanie w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym

Porcja konkretów

Ukończyła studia na kierunkach Surdopedagogiki oraz Terapii Pedagogicznej, a oprócz tego ma na koncie studia podyplomowe na kierunku Wychowania Przedszkolnego i Kształcenia Zintegrowanego oraz Organizacji i Zarządzania Oświatą. Uczestniczka wielu kursów i szkoleń, m.in. z pedagogiki Froebla, sensoplastyki. Ukończyła także kurs trenerski “Mistrzów Kodowania”. Była trenerką edukacyjną w programie “Zaprogramuj Przyszłość”. Prowadzi szkolenia w Cyfrowym Dialogu.