Search results will appear here
Zwiększ kontrast:
Zmień rozmiar czcionki:
100%

Anna Cieślarczyk-Adamczewska

Zakochana bez pamięci (i z wzajemnością!) w cyfrowym świecie. Nieustannie tropi jego edukacyjny potencjał, aby wycisnąć z niego, ile się da. Wierzy, że skoro matematyka jest królową nauk, to nauki przyrodnicze można uznać za jej bratnie dusze. Do edukacyjnej pracy motywują ją ludzie i ich energia, dlatego chętnie włącza się w inicjatywy, którymi kierują silne i pozytywnie zakręcone osoby. W czasie wolnym od edukacji ogląda seriale kryminalne pomagając detektywom w rozwiązywaniu spraw, a gdy pogoda pozwala – pływa na desce SUP, pokonuje 40 długości basenów lub pływa w jeziorze ze swoimi psami Wodołazem i Labradorem.

Doświadczenie

Nauczycielka od 13 lat, a od 7 – trenerka edukacyjna w Stowarzyszeniu Cyfrowy Dialog. Obecnie poświęcona pracy w Szkole Podstawowej nr 58 w Poznaniu, gdzie rozwinęła skrzydła i uczy trzech przedmiotów jednocześnie: matematyki, informatyki i chemii. Aktywna uczestniczka projektów Informatyka bez granic, Centrum Mistrzostwa Informatycznego, Szkoła dla Innowatora, Szkoła z Klasą, Superkoderzy. Współautorka szeregu innowacji pedagogicznych, których skutkiem było wprowadzenie kolejnych elementów nauki programowania do zajęć w szkole podstawowej. Ma na koncie prowadzenie szkoleń w Mistrzach Kodowania oraz obu edycjach projektu Zaprogramuj Przyszłość.

Edukacyjne supermoce

Program Tinkercad do grafiki 3D
Matematyka w Scratchu
Prowadzenie zajęć z Dashem i Dotem

Porcja konkretów

Ma na koncie prowadzenie szkoleń m.in.: z obsługi robotów Dash i Dot, Narzędzia Cyfrowe w edukacji, Podstawy programowania bez komputera. Posiada certyfikat Egzaminatora OKE z matematyki. Uczestniczka wielu szkoleń i seminariów (Projektowanie 3D w Tinkercad, Computer Science Unplugged, Neurodydaktyka – uczenie przyjazne mózgowi, Informatyka w szkole. Z komputerem i bez komputera, eTwining), programów (Erasmus+) oraz konferencji (Inspir@cje, K@sssk, Lepsza Edukacja, Forum Nowych Technologii i Innowacji w Edukacji i Nauce, Informatyka bez komputera, Konferencja Scratch).