Search results will appear here
Zwiększ kontrast:
Zmień rozmiar czcionki:
100%

Karol Zieliński

Edukator, który ma serce animatora kultury, a umysł trenera kompetencji cyfrowych. Na co dzień zajmuje się budowaniem lepszego systemu edukacji, współpracując z organizacjami pozarządowymi oraz instytucjami kultury. Robi, co może, aby metoda STEAM stała się standardem polskiej oświaty. Z łatwością oswaja nowe technologie tak, aby nie sprawiały żadnych kłopotów nauczycielkom i nauczycielom. Gdy jego głowy nie zaprząta edukacja, spędza czas na zdobywaniu kolejnych punktów w strategicznych grach planszowych, szuka skarbów z pomocą Geocaching oraz uczy się programowania w Pythonie.

Doświadczenie

Absolwent Animacji Kultury na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Animacji Społecznej Uniwersytetu Gdańskiego. Koordynuje edukacyjne projekty młodzieżowe oraz współtworzy politykę młodzieżową. Od wielu lat pracuje przy produkcji wydarzeń kulturalnych i działań artystycznych dla dzieci. Doświadczenie zdobywał m.in. w Centralnym Domu Technologii w Warszawie oraz Stowarzyszeniu Cyfrowy Dialog. Szczególnie dumny jest z realizowania projektów Iławskiego Centrum Kultury, m.in. warsztatów edukacji cyfrowej dla młodzieży “Patriotyzm Jutra”.

Edukacyjne supermoce

Photon
STEAM
Lego Spike i Mindstorms

Porcja konkretów

Posiada certyfikaty ukończenia kursów “Szkoła dramy stosowanej I st.” oraz “Flipowanie i Facylitacja Graficzna”. Ma za sobą szkolenia dla animatora czasu wolnego i eventów oraz animacji czasu wolnego “STAGEMAN”. Brał udział w programach “Kadra Kultury” NCK oraz Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Potrafi obsługiwać aplikacje do projektowania graficznego (ProCreate, Adobe Spark, Vectr), Tinkercad; zna Scratcha oraz podstawy Pythona.