Search results will appear here
Zwiększ kontrast:
Zmień rozmiar czcionki:
100%

Anna Krawczyk

Zaraża uśmiechem i pasją, zadziwia kreatywnością i determinacją, ujmuje ciepłem i empatią. Oto wielozadaniowa Ania: edukatorka, trenerka, polonistka, a prywatnie górska wędrowniczka i oddana mama. Szerokie doświadczenie zawodowe pozwala jej się czuć pewnie na wielu obszarach – od prowadzenia szkoleń, przez tworzenie i zarządzanie projektami, po działania dla lokalnej społeczności. W edukacji najważniejsza jest dla niej wolność w granicach podmiotowości oraz szacunku uczących i uczonych. Autorytetami są dla niej Janusz Korczak, Seymour Papert, Mitchel Resnick i Charlotte Mason. Na gruncie prywatnym podejmuje nieustające wysiłki, aby przekonać pszczoły, że jej ogród jest idealnym przystankiem w drodze do ula.

Doświadczenie

Od 2014 roku trenerka w projektach edukacyjnych (zajęcia dla dzieci i dorosłych, z zakresu programowania, design thinking, twórczych działań z literaturą, wykorzystania TiK w edukacji) – m.in. w projektach “Mistrzowie Kodowania”, “Zaprogramuj Przyszłość” oraz w ramach Centrum Mistrzostwa Informatycznego. W Bibliotece Publicznej w Oświęcimiu w Centrum Literatury Dziecięcej miała okazję tworzyć i realizować ciekawe projekty edukacyjne. Na koncie ma także pracę w samorządzie lokalnym w wydziale promocji i rozwoju gminy. Działa również w Stowarzyszeniu Hackerspace Silesia. Obecnie Ekspertka ds. Rozwoju Kompetencji Cyfrowych w Cyfrowym Dialogu.

Edukacyjne supermoce

Design Thinking
Scratch
TiK i literatura

Porcja konkretów

Absolwentka studiów magisterskich z Filologii Polskiej na specjalności nauczycielskiej ze specjalizacją Komparatystyka. Ukończyła m.in. szkolenie w ramach projektu FRSI Strefa Innowacji, kurs trenerski “Mistrzów Kodowania” (Scratch, App Inventor, Java Greenfoot), kurs Future Classroom Lab (European Schoolnet w Brukseli). Posiadaczka certyfikatu moderatorki Design Thinking.