Search results will appear here
Zwiększ kontrast:
Zmień rozmiar czcionki:
100%

Agnieszka Szymańska

Trenerka, edukatorka, nauczycielka, organizatorka, koordynatorka. Aktywna, wielozadaniowa, energiczna. Agnieszka działa na tak wielu obszarach, że trudno wymienić je wszystkie. Co ciekawe, najlepiej czuje się w dziedzinach, które na pierwszy rzut oka wydają się leżeć na dwóch różnych biegunach – plastyce i informatyce. Pracę dyrektorki szkoły łączyła z nauczaniem w klasach 4-8 oraz prowadzeniem zajęć z programowania, ma także doświadczenie w pracy z najmłodszymi – przedszkolakami. Entuzjastka oceniania kształtującego. Jest przekonana, że dzieci mają naturalny pęd do wiedzy, a rolą nauczycielki bądź nauczyciela jest jego umiejętnie ukierunkowanie i wykorzystanie. W czasie wolnym zajmuje się rękodziełem pod każdą postacią – od robienia na drutach do różnorodnych technik decoupage.

Doświadczenie

Trenerka kompetencji cyfrowych i programowania oraz oceniania kształtującego. Uczestniczyła w programie “Zaprogramuj Przyszłość”. Regularnie współpracuje z Centrum Edukacji Obywatelskiej, Mazowieckiem Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Biblioteką Publiczną w Radomiu, Urzędem Gminy w Jedlińsku. W 2019 roku zdobyła tytuł “Nauczyciela na Medal” w powiatowym konkursie.

Edukacyjne supermoce

Kodowanie offline
Ocenianie kształtujące
Roboty Dash, Dot, Photon

Porcja konkretów

Absolwentka kierunków: Nauczanie Początkowe, Edukacja Techniczno-Informatyczna w zakresie Edukacji Informatycznej, Doradztwo Zawodowe, Organizacja i Zarządzanie Oświatą. Ukończyła kursy trenerskie z zakresu oceniania kształtującego, oceniania wspierającego rozwój ucznia, moderatora w projektach edukacyjnych, prowadzenia kursów online, programowania w języku Scratch, App Inventor. Ma za sobą kurs kwalifikacyjny z zakresu sztuki, muzyki i plastyki oraz studia podyplomowe z zakresu pedagogiki leczniczej. Była dyrektorką Szkoły Podstawowej w Bierwcach oraz nauczycielką plastyki i informatyki w klasach 4-8.