Search results will appear here
Zwiększ kontrast:
Zmień rozmiar czcionki:
100%

Ola Mieczkowska

Jest głęboko przekonana, że nauka musi być ściśle związana z rzeczywistością, dlatego zawsze stara się łączyć różne dziedziny w sposób, który jest bliski codziennemu życiu. Uważa, że codzienne aktywności potrafią przynieść więcej korzyści niż żmudne rozwiązywanie zadań, dlatego oprócz nowych nowych technologii na zajęciach korzysta z zaawansowanych narzędzi takich jak miotły, garnki i ścierki. Jej działalność zawodowa skupia się na wzmacnianiu kompetencji szkolnych i życiowych poprzez skuteczną komunikację, integrację elementów edukacji alternatywnej i STEAM. Jest fanką i praktykiem muzyki klasycznej, którą chętnie wplata w swoją pracę.

Doświadczenie

Aleksandra to nauczycielka Montessori i ekspertka w dziedzinie edukacji STEAM. Specjalizuje się w prowadzeniu szkoleń i warsztatów dla uczniów oraz kadry
pedagogicznej, wykorzystując elementy edukacji alternatywnej i nowoczesne technologie. Ma doświadczenie w budowaniu zespołów i kreowaniu treści edukacyjnych. Doskonale radzi sobie na obszarach druku 3D, mikrokontrolerów, robotów edukacyjnych i wirtualnej rzeczywistości.

Edukacyjne supermoce

STEAM
Metoda Montessori
Cyfrowe narzędzia

Porcja konkretów

Aleksandra jest absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Ukończyła pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną oraz pedagogikę instrumentalną. Ze względu na zamiłowanie do alternatywnych metod nauczania, ukończyła kurs Metody Montessori oraz liczne kursy z zakresu STEAM obejmujące pracę z drukiem 3D, długopisami 3D, Minecraftem, goglami VR, modelowaniem 3D, mikrokontrolerami i robotyką. Prowadziła warsztaty na konferencjach poświęconych tematyce STEAM m.in. Laboratoria Przyszłości w praktyce.