Search results will appear here
Zwiększ kontrast:
Zmień rozmiar czcionki:
100%

Mariola Fik

Pod czujnym okiem Marioli, nawet osoby, który po raz pierwszy trzymają w dłoniach diodę, są w stanie wyczarować świecącą kartkę, prostego robota lub baterię z… cytryny. Udowadnia, że klej na gorąco, szczypce boczne i lutownica to sprzęt absolutnie niezbędny również w damskiej torebce. Swoją pasję majsterkowania łączy z zagadnieniami z zakresu modelu STEAM, ekologii, myślenia projektowego i bezpieczeństwa. Pracuje z dziećmi i dorosłymi, online i offline. Od zawsze kocha pracę z seniorami i jak nikt potrafi łagodnie wprowadzić ich w cyfrową rzeczywistość.

Doświadczenie

Swoje pierwsze zawodowe kroki Mariola stawiała w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Oświęcimiu, gdzie oprócz sprawiania, że niemożliwe stawało się możliwe (w Bibliotecznym Ośrodku Informacji), realizowała projekty edukacyjne i te związane z aktywnością społeczności lokalnej. Tam również zaczęła się jej przygoda z zajęciami dla dzieci i młodzieży. Trwa ona do dziś: Mariola programuje, koduje, majsterkuje i projektuje z młodymi ludźmi i dorosłymi z całej Polski.

Edukacyjne supermoce

Majsterkowanie
Działania w modelu STEM / STEAM
Design Thinking

Porcja konkretów

Mariola jest absolwentką studiów magisterskich o kierunku bibliotekoznawstwo i informacja naukowa (Uniwersytet Śląski). Jako trenerka uczestniczy (lub uczestniczyła) m.in. w projektach: Informatyka bez Granic, Zaprogramuj Przyszłość, Amazon STEM Kindloteka, Solve for Tomorrow. Została wyróżniona wpisem na listę 100 osób szczególnie zasłużonych dla rozwoju kompetencji cyfrowych (2018). Posiada certyfikat moderatorki Design Thinking.

https://www.youtube.com/watch?v=OCqD40wh9hA