Search results will appear here
Zwiększ kontrast:
Zmień rozmiar czcionki:
100%

Michał Demski

Tworzenie aplikacji mobilnych w szkole podstawowej? Java dla szóstoklasistów? Dla Michała takie wyzwania nie są straszne. Choć zaczynał, ucząc Scratcha (dorosłych i dzieci), szybko dołączył do grona osób, które w kolejnych edycjach programu “Mistrzowie Kodowania” przecierały szlaki związane z koderskimi kompetencjami i umiejętnościami. Michał udowadnia, że jeśli coś wytłumaczy się odpowiednio dobrze, szczegółowo i powoli – prawie każdy może zrozumieć zawiłości pętli, funkcji, klas i obiektów. Jak nikt inny potrafi pokazać piękno matematycznej logiki w programowaniu, a skomplikowane obliczenia zamienić na prosty i elegancki kod. W czasie wolnym też sięga wysoko – podczas długich górskich wędrówek.

Doświadczenie

Michał programuje z uczniami i uczennicami od 2008 roku. Sprawnie posługuje się Scratchem, App Inventorem (tworzenie aplikacji mobilnych) i Greenfootem (Java). Często łączy kodowanie i naukę matematyki. Na swoim koncie ma również dziesiątki szkoleń dla dorosłych, związanych z powyższymi językami oraz spotkania online. Oprócz tego Michał pracuje również z językami Python, Javascript, CSS i HTML.

Edukacyjne supermoce

Programowanie w Scratchu
Programowanie w App Inventorze
Programowanie w Pocket Code

Porcja konkretów

Michał jest absolwentem studiów magisterskich na kierunku Matematyka. Ukończył również kursy organizowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, OEZiK oraz Coder Dojo Polska w ramach programu Mistrzowie Kodowania, dotyczące kolejno Scratcha, App Inventora i Javy (Greenfoota).