Search results will appear here
Zwiększ kontrast:
Zmień rozmiar czcionki:
100%

Barbara Krywoszejew

Jest pasjonatką edukacji – tego, żeby czynić ją lepszym miejscem dla wszystkich. W samym centrum działań stawia człowieka i obserwację tego, jak off- przenika się z onlinem. Kompetencjami medialnymi zajmuje się od końca lat 90., kiedy jako uczennica szkoły podstawowej trafiła na warsztaty dziennikarskie Stowarzyszenia Młodych Dziennikarzy Polis i odkrywała pracę redakcji edukacyjnej. Na swoim koncie ma niezliczoną ilość projektów i współprac. Motywują ją rzeczy wielkie (jak szukanie szans na zmianę w każdej rzeczywistości), jak i małe (odkrycia nawet niewielkich, ale znaczących: miejsc, narzędzi, idei). Nie boi się być liderką.

Wiceprezeska Stowarzyszenia Cyfrowy Dialog.

Doświadczenie

Basia jest doświadczoną trenerką i edukatorką, pracującą głównie z nauczycielami/kami i innymi edukatorami/kami. Jest i była koordynatorką, pomysłodawczynią i trenerką w wielu znanych projektach edukacyjnych. Kiedy nie spotyka się z kimś on- lub offline, tworzy: poradniki, podręczniki, scenariusze, raporty, wymyśla nowe projekty. Stawia na współpracę, więc w jej zawodowym portfolio znajdują się takie organizacje, jak m.in.: Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Stowarzyszenie Amnesty International, Fundacja Nowoczesna Polska czy Fundacja Forum Dialogu.

Edukacyjne supermoce

Praca z informacją
Bezpieczne korzystanie z sieci
TiK w działaniach edukacyjnych i społecznych

Porcja konkretów

Basia ukończyła studia magisterskie o kierunku socjologia w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim. Jest również absolwentką studiów podyplomowych dotyczących konfliktów i mediacji w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Wzięła udział w Wolontariacie Europejskim i przez 9 miesięcy pracowała we włoskiej organizacji APRE/AGPU pracując z kobietami wykluczonymi społecznie. Pracowała lub pracuje wciąż (jako pomysłodawczyni/ trenerka, albo koordynatorka) w projektach: Cybernauci, Szkolni Liderzy Edukacji Zdalnej, Zaprogramuj Przyszłość, Centrum Mistrzostwa Informatycznego, Weź kurs na wielokulturowość, Asy Internetu, Szkoła Dialogu. Przygotowała i współtworzyła szereg materiałów edukacyjnych rozwijających kompetencje pomagające nam w rozumieniu cyfrowego świata.