Search results will appear here
Zwiększ kontrast:
Zmień rozmiar czcionki:
100%

Anna Strzelecka

Jeśli matematyka nieco Cię przeraża i widzisz w niej tylko nudne słupki i suche obliczenia… Zaraź się od Ani pozytywną matematyczno-informatyczną energią! Świat online i matematyka to nie wszystko, czym się interesuje. Ania uwielbia wszelkie kreatywne wyzwania oraz prace manualne: tworzy kartki, albumy, układa kompozycje kwiatowe, szyje kostiumy na przedstawienia, tworzy dekoracje, a nawet haftuje… i to w dodatku matematycznie; fascynuje ją wykorzystanie Design Thinking oraz myślografia – czyli myślenie wizualne w edukacji. Czas wolny poświęca na realizację swoich pasji: jazdy na rowerze, uprawiania nordic walking, żeglarstwa, fotografii i zajmowania się zwierzakami. Wolontariuszka WOŚP.

Doświadczenie

Kierunkowe doświadczenie Ani to matematyka i informatyka, jednak w swojej pracy wykorzystuje ona również wspomniane programy graficzne i zajmuje się ich wykorzystaniem w działaniach edukacyjnych. Pasjonuje się grywalizacją i poszukiwaniem zastosowania jej w edukacji. Oprócz zajęć z dziećmi ma na swoim koncie również warsztaty z seniorami. Zna Scratcha, AppInventora, HTML’a i umie posługiwać się kaskadowymi arkuszami stylów. Brała udział w projekcie Aktywna Edukacja zarówno jako koordynator szkolny, jak i jako moderator, w projektach “Mistrzowie Kodowania”, “Zaprogramuj Przyszłość”, Centrum Mistrzostwa Informatycznego, “Informatyka Bez Granic” oraz “Trzecia Misja” Społecznej Akademii Nauk. Wdrożyła w Gimnazjum w Wiśniowej Górze innowację pedagogiczną o charakterze metodycznym „Mamy w planie Kodowanie”. Dodatkowo ma doświadczenie w pracy z dziećmi na koloniach żeglarskich. Wspierała logistycznie i technicznie uczestników krajowej edycji międzynarodowego konkursu twórczego rozwiązywania problemów “Odyseja Umysłu”. Zaangażowana w akcję szycia Pożeraczy Smutków.

Edukacyjne supermoce

Matematyka w szkole podstawowej
Grafika rastrowa i wektorowa
Gamifikacja procesu nauczania

Porcja konkretów

Ania ukończyła studia magisterskie na kierunku Informatyka na Politechnice Łódzkiej, podyplomowe studium pedagogiczne przy Politechnice Łódzkiej oraz podyplomowe studia z matematyki organizowane przez Uniwersytet Łódzki. Karierę zawodową w oświacie rozpoczęła w 1998 roku, ucząc nie tylko dzieci i młodzież, ale także dorosłych w szkole policealnej; najdłuższy okres przepracowała jako nauczycielka w gimnazjum. Prowadziła szkolne koło fotograficzne. Ukończyła m.in. kurs AutoCada, kurs “Matematyczny Escape Room”, kurs doskonalący z administrowania platformą zdalnego kształcenia, a także kursy ze Scratcha, appInventora, Javy, Design Thinking. Uczestniczyła w warsztatach z zakresu myślografii.