Search results will appear here
Zwiększ kontrast:
Zmień rozmiar czcionki:
100%

Sylwia Ryń

Edukatorka medialna i trenerka kompetencji cyfrowych. O sobie mówi, że jest „w trybie nieustannego rozwoju” i w wiecznym „niedoczasie”. Ciekawość świata i chęć permanentnego doświadczania zaniosła ją w różne miejsca m.in. do Stanów Zjednoczonych gdzie pracowała dla DPF 4-H Camp-Cornell University jako opiekunka/instruktorka dzieci i młodzieży. W życiu kieruje się trzema dewizami: „kto pyta nie błądzi”, „współpraca się opłaca”, a także „jeśli nie spróbujesz, to się nie dowiesz”. Tego samego uczy swoje własne dzieci, które są jej największą inspiracją i motywacją do działania. Interesuje się psychologią poznawczą, a relaksuje podczas szydełkowania. Z wypiekami na twarzy zgłębia wiedzę z zakresu higieny cyfrowej, kompetencji przyszłości i bezpieczeństwa w sieci, a gdy ma więcej czasu projektuje w Google SketchUp. Nieustannie podnosi swoje kompetencje z języka angielskiego.

Doświadczenie

Aktualnie trenerka edukacji STEAM w Minecrafcie w projekcie HakersiFundacji Sarigato. Prowadzi autorskie warsztaty (stacjonarnie w szkołach i online) po polsku i angielsku dla dzieci i młodzieży m.in. o higienie cyfrowej, hejcie w Internecie czy myśleniu krytycznym. Trenerka bezpiecznego Internetu w projekcie „Cybernauci” Fundacji Nowoczesna Polska, a także współautorka poradnika metodycznego w projekcie „Polska Cyfrowa Równych Szans” organizowanym przez Stowarzyszenie Miasta w Internecie. Pracowała dla agencji marketingowej i w dziale reklamy lokalnego wydawnictwa.

Edukacyjne supermoce

Higiena cyfrowa
Minecraft Education
Bezpieczeństwo w sieci

Porcja konkretów

Studiowała Edukację Medialną na Akademii Pedagogiki Specjalnej oraz na Uniwersytecie Warszawskim. Absolwentka Szkoły Odpowiedzialności Cyfrowej NGO organizowanej przez Stowarzyszenie Demagog oraz Instytut Dyskursu i Dialogu. Ukończyła kurs trenerski Stowarzyszenia Cyfrowy Dialog. Brała udział w dwóch programach mentoringowych z zakresu strategii marketingowej firm i social mediów – wszystko po to, by wiedzieć o Internecie jeszcze więcej.