Search results will appear here
Zwiększ kontrast:
Zmień rozmiar czcionki:
100%

Monika Walkowiak

Jej nauczycielską siłą jest wszechstronność i otwartość na wyzwania. Uczyć po prostu uwielbia – dla niej oraz dla dzieci jest to inspirujący ciąg zaskoczeń. W ten sposób chce mieć wpływ na zmianę w edukacji – oddolną, blisko dziecka, rodzica, zespołu nauczycielskiego. Podczas zajęć szkolnych z zapałem zaśpiewa i zatańczy, zaprosi do wspólnego kodowania, pocieszy i wzmocni w trudach, a dzięki aktorskim talentom wyrecytuje wiersz lub zagra potrzebną rolę. Twórcze nastawienie z chęcią przekazuje również dorosłym, dzieląc się doświadczeniami i pomysłami. W wolnych chwilach udziela się wolontariacko w Stowarzyszeniu Widzialna Łapa, najlepiej odpoczywa podczas wycieczek górskich, wypraw rowerowych i w teatrze.

Doświadczenie

Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego w Kamieńcu Wrocławskim, gdzie prowadzi również indywidualne zajęcia terapeutyczne, a od kilku lat pełnię funkcję przewodniczącej zespołu samokształceniowego nauczycieli klas 0-3 i świetlicy. W Cyfrowym Dialogu trenerka i mentorka m.in. w ramach projektu Zaprogramuj Przyszłość, współpracowała także z wydawnictwem WSiP oraz firmą Wonder jako autorka scenariuszy zajęć. Należy do społeczności nauczycielskich Superbelfrzy RP oraz Superbelfrzy Mini.

Edukacyjne supermoce

TiK w edukacji wczesnoszkolnej
Kodowanie offline
Scratch Junior

Porcja konkretów

Ukończyła wyższe studia pedagogiczne w zakresie pracy kulturalno-oświatowej oraz kilka kierunków podyplomowych – w zakresie rewalidacji, Zintegrowanej Edukacji Wczesnoszkolnej oraz studia kwalifikacyjne dla Nauczycieli Przedszkoli. Uzyskała certyfikat 29/I/TIK/2013 potwierdzający uczestnictwo w zajęciach szkoleniowych oraz zaliczenie egzaminu końcowego w ramach projektu „Edukacja wczesnoszkolna z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych” oraz Certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu (75 godzin dyd) z zakresu Programowanie w klasach I-III w ramach projektu “Eksperci programowania w regionie podwrocławskim”. W Stowarzyszeniu Mistrzowie Kodowania zrealizowała kurs trenerski przygotowujący do pracy z nauczycielami w obszarze nauczania programowania w klasach 1-3 SP.