Search results will appear here
Zwiększ kontrast:
Zmień rozmiar czcionki:
100%

Monika Bryzek

Edukatorka i trenerka o wszechstronnych zainteresowaniach, dla której chcieć to móc. Wychodzi z założenia, że samorozwój to droga, które końca nie widać, dlatego nieustannie poszukuje nowych kursów i szkoleń. Największą przyjemność sprawia jej dzielenie się zdobytą wiedzą z innymi. Obecnie prowadzi kursy m.in. z obsługi komputera, urządzeń mobilnych i różnorodnych usług internetowych dla osób dorosłych oraz zajęcia z podstaw programowania i robotyki dla dzieci. Z zawodu jest bibliotekarką, co ją bardzo cieszy, ponieważ dzięki temu ma na co dzień dostęp do nieskończonych zasobów wiedzy, z których czerpie, ile może.

Doświadczenie

Absolwentka kierunków Informacja Naukowa i Bibliotekoznawstwo oraz Ogrodnictwo z Marketingiem. Trenerka kompetencji cyfrowych w takich projektach jak „Lokalny Klub Kodowania”, „Małopolski Klub Kodera”, „Małopolski eSenior”, „Zaprogramuj Przyszłość”, „Regionalny Festiwal Kodowania”, „Latarnicy Polski Cyfrowej” oraz Mobilny Doradca Sektora 3.0. Prowadzi zajęcia m.in. ze Scratcha, Minecraft Education Edition, programowania z robotami Dash i Dot, Photona, Ozobota, ScottieGo!, MakeyMakey, bezpieczeństwa cyfrowego, majsterkowania. Obecnie pracuje jako bibliotekarka w Mediatece Gminnej Biblioteki Publicznej im. Ambrożego Grabowskiego w Kętach.

Edukacyjne supermoce

Programowanie z robotami Dash i Dot
Programowanie w Scratch i MakeyMakey
TIK w edukacji

Porcja konkretów

Posiada certyfikaty “Latarnika Polski Cyfrowej”, biblioterapii, uprawnień do prowadzenia Małopolskiego Klubu Kodera, trenerki i koordynatorki Lokalnych Klubów Kodowania, wychowawcy wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Oprócz tego ma na swoim koncie mnóstwo odbytych szkoleń, kursów, seminariów, m.in. z grafiki komputerowej w praktyce, innowacyjnego marketingu małej firmy, edukacji przez zabawę, kreatywnego tworzenia materiałów wizualnych, kompetencji dydaktycznych do pracy w środowisku wielokulturowym. Uczestniczka konferencji Inspir@cje wczesnoszkolne 2020, Kongresów Bibliotek oraz Polskiego Centrum Programu “Safer Internet”.