Search results will appear here
Zwiększ kontrast:
Zmień rozmiar czcionki:
100%

Jolanta Okuniewska

Choć miała okazję nieść olimpijki ogień (w 2018 roku na Igrzyskach Zimowych w Korei Południowej), na co dzień wszystkie siły wkłada w niesienie kaganka oświaty. Przez 30 lat zawodowej drogi zebrała mnóstwo tytułów (m.in. Honorowego Profesora Oświaty, Najlepszego Nauczyciela Języka Angielskiego, Superbelfra, Ambasador Dekady eTwinning) preferuje jednak, gdy określają ją jej czyny. Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, trenerka, mentorka, ekspertka, ambasadorka, innowatorka. Entuzjastka fińskiego modelu edukacyjnego i metody Design Thinking. Uważa, że dla uczniów i uczennic trzeba być mistrzem, ale w relacjach z nimi unikać stania na piedestale. W wolnym czasie wybiera się do kina lub filharmonii, a w lato przekonuje motyle, aby pozowały jej do zdjęć.

Doświadczenie

Przez wiele lat pełniła funkcję regionalnej ambasadorki programu eTwinning, dając przykład dobrych praktyk oraz prowadząc szkolenia dla nauczycieli z wykorzystaniem narzędzi projektowych. Swoim doświadczeniem i swoją wiedzą dzieli się na blogu tableciaki.blogspot.com. Jako pierwsza Polka w historii reprezentowała swój kraj na konferencji GESF w Dubaju. W 2016 została zaproszona przez Polonię i Fundację Dobra Polska Szkoła do Stanów Zjednoczonych, gdzie prowadziła warsztaty dla nauczycieli, rodziców i dzieci. W 2017 znalazła się pośród setki osób uznanych przez Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych za mające znaczący wpływ na rozwój tychże umiejętności wśród Polaków i Polek. Była trenerką w programie “Mistrzowie Kodowania” oraz od lat angażuje się we wszelkie aktywności promujące naukę kodowania od najmłodszych lat. Współtworzyła podstawę programową przedmiotów informatycznych (w szczególności dla I etapu edukacyjnego). Na co dzień jest nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej oraz j. angielskiego w Szkole Podstawowej nr 13 w Olsztynie.

Edukacyjne supermoce

TIK w edukacji
Praca metodą projektu
Metodyka nauczania informatyki

Porcja konkretów

Jest laureatką wielu konkursów oraz zdobywczynią wielu tytułów – prestiżowych nie tylko w świecie edukacji. W 2010 otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej; w 2015 doszła do finału 50 najlepszych nauczycieli świata wyłonionych spośród 9 tysięcy wniosków aplikacyjnych w konkursie Global Teacher Prize; w 2016 przyznano jej tytułu: Honorowego Profesora Oświaty, Osobowości Roku Warmii i Mazur, Kobiety z Charakterem. W tym samym roku odebrała statuetkę Św. Jakuba dla osób zasłużonych dla edukacji Olsztyna. Do jej kolekcji trafiła też statuetka firmy Vulcan, “Vulcan Inspiracji” za inspirowanie nauczycielek i nauczycieli. Nagrodzona tytułem „Nauczyciela Innowatora” w konkursie zorganizowanym przez MEN. Jest trzykrotną laureatką konkursów krajowych na projekty eTwinning oraz dwukrotną laureatką konkursów europejskich. Uczestniczka wielu konferencji zarówno polskich, jak i międzynarodowych.