Search results will appear here
Zwiększ kontrast:
Zmień rozmiar czcionki:
100%

Jacek Ścibor

Edukację porównuje do powietrza – nie da się bez niej żyć. Odkrywa nowoczesne narzędzia i metody pracy, by nietuzinkowo dzielić się wiedzą i dobrymi praktykami ze świata edukacji i technologii. Niezależnie od tematu, którym się zajmuje, stawia na kreatywność i nieszablonowe myślenie. Potrafi zajmująco opowiadać – w jego historiach pozornie odległe wątki łączą się nagle w zaskakującą całość, dzięki czemu wiedza zostaje na długo w pamięci. Chętnie chwyta się też pióra (a może lepiej: klawiatury), pisząc artykuły do znanych portali edukacyjnych. Od lat z zaangażowaniem popularyzuje wiedzę na temat wartości nauki programowania i zgłębiania wiedzy na temat świata cyfrowego. Nie kryje też swojej słabości do majsterkowania i modelarstwa.

Doświadczenie

Uczy informatyki, prowadzi pracownię komputerową i administruje siecią w Szkole Podstawowej w Chrząstawie Wielkiej k. Wrocławia. Założył społeczność konektywistyczną Superbelfrzy RP. Prelegent i ekspert merytoryczny m.in. podczas konferencji EduMoc Online czy Inspir@cje. Trener w projektach “Zaprogramuj Przyszłość”, #SuperKoderzy, Lekcja: Enter i Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Ekspert w ORE w projekcie „E-podręczniki do kształcenia ogólnego” dla Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Edukacyjne supermoce

Scratch
Metodyka nauczania programowania
E-szkoła od podstaw

Porcja konkretów

Absolwent pedagogiki w Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku, studiów podyplomowych z informatyki dla nauczycieli oraz resocjalizacji w środowisku otwartym. Realizował i realizuje szkolenia w ramach ogólnopolskich projektów “Cybernauci”, “Zaprogramuj przyszłość”, “#SuperKoderzy”, “Lekcja:Enter”, Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Nagrodzony tytułem “Przyjaciel Szkoły 2018” przez Kapitułę konkursu Nauczyciel Roku GN, został także wyróżniony umieszczeniem na „Liście 100” Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych w 2017 r.