Search results will appear here
Zwiększ kontrast:
Zmień rozmiar czcionki:
100%

Sławek Baturo

Porusza się zwinnie w cyfrowym świecie. Stawia na świadome korzystanie z wytworów technologii. Z pasją odkrywa, jak działa świat wielkich korporacji oraz w jaki sposób wpływają one na wybory i prywatność odbiorców. Szuka rozwiązań, dzięki którym bycie online będzie nieco bardziej anonimowe, a tym samym bezpieczniejsze. Ceni spotkania z nauczycielami – uczy m.in. programowania, korzystania z narzędzi TIK, pomaga we wdrażaniu nowoczesnych narzędzi dydaktycznych do szkół. Z przyjemnością oddaje się montażowi filmów – jest ekspertem w dziedzinie videotutoriali. Wciąż odkrywa piękno i moc fotografii, a w wolnych chwilach… o nie trudno, bo ciągle wpadają mu do głowy kolejne okazje do odkrywania nowych światów – tych online i offline.

Doświadczenie

Już dwa lata po studiach pedagogicznych ukończył podyplomowo informatykę, co wytyczyło jego dalszą drogę zawodową. Pracuje w Liceum Ogólnokształcącym w Tucholi, gdzie uczy informatyki oraz przez dłuższy czas zarządzał szkolną siecią komputerową. Jako nauczyciel i trener przekazuje wiedzę lekko, z humorem i pomysłem. W Cyfrowym Dialogu z zaangażowaniem działa w projektach edukacyjnych – m.in. Zaprogramuj Przyszłość, Informatyka Bez Granic, Cybercraft; współpracuje także z Politechniką Łódzką. Świetnie czuje się zarówno podczas szkoleń w trybie online, jak i stacjonarnym.

Edukacyjne supermoce

Cybersecurity
Środowisko Office 365
Tworzenie videotutoriali

Porcja konkretów

Absolwent Wychowania Technicznego, ukończył również studia podyplomowe z informatyki oraz kurs kwalifikacyjny z zakresu bibliotekoznawstwa. Zrealizował dwa kursy trenerskie – w Fundacji Nowoczesna Polska oraz w Stowarzyszeniu Mistrzowie Kodowania. Certyfikowany specjalista z zakresu Microsoft Office Word i Microsoft Office Excel, trener Microsoft Office 365 Education, ekspert Microsoft Certified Innovative Educator, posiada także tytuł Microsoft Fellow. Ponadto ukończył liczne szkolenia z zakresu środowiska Office 365: Microsoft m.in Microsoft Teams dla Personelu, Digital storytelling with Microsoft Sway, Flipped instruction with PowerPoint Recorder. W Centrum Edukacji Obywatelskiej zrealizował podstawowy kurs programowania w języku Python.