Search results will appear here
Zwiększ kontrast:
Zmień rozmiar czcionki:
100%

Marta Florkiewicz-Borkowska

Nie wiemy, jak brzmi życiowe motto Marty, ale wszystko wskazuje na to, że jest to… sky is the limit! Obsypana tytułami i nagrodami nauczycielka języka niemieckiego, trenerka edukacyjna, wszechstronna edukatorka, a także dyplomowana arteterapeutka. Postać wybitna, której nazwisko wykroczyło daleko poza edukacyjny świat. Nie da się jednak ukryć, że korzenie “FloBo” tkwią mocno w gruncie oświaty i właśnie na tym obszarze Marta działa najwięcej. Realizuje projekty społeczne, charytatywne, arteterapeutyczne i algorytmiczne. Tworzy scenariusze lekcji i materiały dydaktyczne, prowadzi szkolenia oraz pisze artykuły dotyczące innowacyjnych metod nauczania i technologii w procesie uczenia (się) oraz wykorzystania elementów arteterapii w edukacji. Jest kreatywna nie tylko w pracy, ale i w czasie wolnym, który spędza na szyciu sukienek i czapek, malowaniu zentangli czy grając w planszówki. Gdy ma dość siedzenia w czterech ścianach, wskakuje na rower lub wyskakuje na chwilę w góry, do których ma (całe szczęście) blisko.

Doświadczenie

Trenerka w programach “Szkoła z Klasą”, “Asy Internetu”, “Cybernauci” oraz “Mistrzowie Kodowania”, mentorka w “Zaprogramuj Przyszłość”; współpracowała przy rządowym programie “Cyfrowa Szkoła”. Współkoordynatorka kampanii społecznej “Słowa Krzywdzą”; autorka programu “Jesteś Ważna”, którego celem jest wzmocnienie poczucia własnej wartości u dziewczynek. Członkini grupy Superbelfrzy RP. Inicjatorka ogólnopolskiej inicjatywy szycia “Emotkowych Pożeraczy Smutków”. W 2017 roku znalazła się w gronie “50 Śmiałych Kobiet” wyróżnionych przez Wysokie Obcasy oraz zdobyła tytuł Nauczyciela Roku. Laureatka Nagrody imienia Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata” (2021). Znajdziesz ją na kartach książki Sylwii Chutnik “Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek”. Na co dzień uczy języka niemieckiego w Szkole Podstawowej w Pielgrzymowicach.

Edukacyjne supermoce

TIK w edukacji
Arteterapia
Łączenie online z offline

Porcja konkretów

Absolwentka kierunków Zarządzanie i Marketing, Zarządzanie Przedsiębiorstwem, Europeistyka, Filologia Germańska; ukończyła także studia podyplomowe z Arteterapii. Posiada certyfikaty Tutoringu I stopnia i trenerki TUS. Ukończyła kursy bądź szkolenia m.in. z zakresu TIK, Scrum, Agile, Nearpod, Design Thinking. Doskonale czuje się we wszelkich kreatywnych obszarach DIY. Jej edukacyjne zainteresowania krążą wokół tematów TIKa, metod aktywnych i kreatywnych, łączenia offline z online, rozwijania kompetencji cyfrowych i społeczno-emocjonalnych, arteterapii, technologii w nauce języków obcych, bezpieczeństwa w sieci.

Prelegentka na wielu konferencjach (Inspir@acje, TEDxRawaRiver, EduMocOnline). Wśród organizacji i instytucji, z którymi współpracuje znajdują się m.in. Cyfrowy Dialog, Fundacja Szkoła z Klasą, Muzeum w Sulejówku, GOK Pawłowice, Biblioteka z Filią w Pielgrzymowicach, Instytut Edukacji Pozytywnej, WOM Rybnik.