Search results will appear here
Zwiększ kontrast:
Zmień rozmiar czcionki:
100%

Bożena Kubica

Jej żywioł? Szkoła, a przede wszystkim możliwość pracy z dziećmi, tymi młodszymi i starszymi. Jest nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej, przy czym z chęcią prowadziłaby zajęcia także dla przedszkolaków. Dzięki chęci do nauki i zainteresowaniom robotycznym oraz programistycznym ma także uprawnienia do uczenia w klasach starszych. Bliska jest jej idea interdyscyplinarnych, holistycznych działań, za pomocą których dzieciaki mogą odkrywać świat w nieszablonowy sposób, dzięki czemu nauka jest dla nich pełnym wyzwań i przygód procesem. Dlatego STEAM-owe lekcje są jej specjalnością. Pełna energii z chęcią oddaje się bieganiu, jest samozwańczą prezeską grupy Zabieganych Nauczycieli. Narty traktuje jak wygodne obuwie, nie odmówi też morsowania.

Doświadczenie

Nauczycielka informatyki w klasach 4-8 oraz wicedyrektor w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gminie Ornontowice. Ma wieloletnie doświadczenie jako nauczycielka klas 1-3. Podczas realizacji programu Centrum Mistrzostwa Informatycznego prowadziła kółko informatyczne dla starszych uczniów. Ambasadorka i trenerka warsztatów komputerowych programu eTwinning. Z zaangażowaniem uczy też osoby dorosłe. Związana z Cyfrowym Dialogiem jako trenerka i mentorka, między innymi w projekcie Zaprogramuj Przyszłość. Współpracuje z Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Edukacyjne supermoce

Kodowanie offline
Scratch Junior
Programowanie i kodowanie w klasach I-III

Porcja konkretów

Magister pedagogiki, realizowała specjalizację “edukacja wczesnoszkolna”. Ukończyła dwa kierunki podyplomowo – organizację i zarządzanie oświatą oraz edukację informatyczną, a zdobyte kwalifikacje i umiejętności szybko zaczęła wykorzystywać w codziennej pracy. Zrealizowała szkolenia z podstaw programowania w Scratchu w Stowarzyszeniu Mistrzowie Kodowania, ukończyła Szkolenia trenerów eTwinning, Tydzień z appkami, Tydzień z Wakelet, Tydzień z Genially, Ocenianie kształtujące oraz „Enhancing creativity and innovation in my classroom” w ramach Future Classroom Lab. Aktywnie uczestniczyła w szkoleniach organizowanych w ramach programu Centrum Mistrzostwa Informatycznego.