Search results will appear here
Zwiększ kontrast:
Zmień rozmiar czcionki:
100%

Monika Lentacz

Dyrektorka NODN Cyfrowy Dialog, edukatorka z krwi i kości. Pracowała w urzędzie, pracowała w korporacji, ale to w edukacyjnej branży od zawsze czuła się na swoim miejscu. Osoba w ciągłym ruchu – kiedy właśnie nie szkoli nauczycieli i nauczycielek lub nie prowadzi warsztatów dla dzieciaków i młodzieży, biega, jeździ na rowerze, podróżuje (także kulinarnie, ponieważ zaraz po edukacji jej największą miłością jest dobra kuchnia). Kluczową kompetencją jest dla niej kreatywność – bez niej w XXI wieku jest co najmniej jak bez wi-fi!

Doświadczenie

Przez kilka lat pracowała jako nauczycielka języka polskiego, doradztwa zawodowego i informatyki. Była liderką edukatorów i edukatorek w Zespole Innowacyjnej Edukacji w Instytucie Badań Edukacyjnych. Pracowała przy projektach: Mistrzowie Kodowania, Zaprogramuj Przyszłość, Lekcja Enter, CMI, Meet and Code, Asy Internetu. Koordynatorka projektu Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo. Współpracowała z Gazetą Olsztyńską i Dziennikiem Elbląskim, Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim, Wojewódzkim Urzędem Pracy w Olsztynie, NASK, Miejskim Ośrodkiem Kultury w Olsztynie, Wonder, ZHP, Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym, Olsztyńskim Centrum Edukacji Nauczycieli.

Edukacyjne supermoce

Druk 3D
TiK
Roboty edukacyjne

Porcja konkretów

Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Posiada liczne kwalifikacje podyplomowe, m.in. w zakresie doradztwa zawodowego, zarządzania i marketingu w oświacie. Jest certyfikowaną coachką, mentorką oraz trenerką biznesu i komunikacji miękkich. Zdobyła wiele certyfikatów i uczestniczyła w szkoleniach z zakresu obsługi różnorodnych narzędzi edukacyjnych, w tym mat do kodowania, robotów edukacyjnych, AR i VR, drukarek i długopisów 3D, a także rozwijania kompetencji STEAM (Science, Technology, Engineering, Arts, Mathematics). Brała udział w wielu prestiżowych wydarzeniach naukowych i edukacyjnych, prowadząc warsztaty między innymi na Warmińsko-Mazurskim Kongresie Przyszłości, Lubelskim Festiwalu Nauki, Olsztyńskich Dniach Nauki i Sztuki, Kongresie Nauka dla Społeczeństwa i wielu innych. Prelegentka na wydarzeniach WUP w Olsztynie, Umiejętności Cyfrowe w XXI wieku; ekspertka w debacie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Olsztynie ,,Co możemy zrobić, aby oswoić sztuczną inteligencję w naszej pracy i życiu?”. Inicjatorka Mistrzostw Warmii i Mazur w e-sporcie, wojewódzkich konferencji ,,Ochrona dzieci w sieci”, ,,Sieciaki na wakacjach”, organizatorka wojewódzkich konkursów informatycznych dla uczniów. Wyróżniona tytułem Laureatki Listy 100 w dziedzinie edukacji oraz Osobowości Roku w dziedzinie nauki.