Partnerstwo w klasie / moduł I. w cyklu webinarów 2024/25

Dla kogo: nauczyciele i nauczycielki szkół podstawowych i ponadpodstawowych
Tryb i czas trwania: ONLINE / 60 minut
Data: Pierwszy wtorek października, listopada, grudnia | 19:00

WEBINARY SĄ BEZPŁATNE, OBOWIĄZUJĄ ZAPISY.

Partnerstwo w klasie / moduł I. w cyklu webinarów 2024/25

Już trzeci rok z rzędu organizujemy cykl bezpłatnych webinarów obejmujący cały rok szkolny. Bierzemy na warsztat edukacyjne tematy nie tylko modne i „gorące”, ale przede wszystkim trudne lub wymagające pogłębionej analizy i dialogu. Na semestry 2024/25 zaplanowaliśmy trzy moduły po trzy webinary – czyli w sumie czeka na Was aż 9 godzin (pełnych nie lekcyjnych!) wartościowych i merytorycznych treści oraz propozycji odpowiedzi na wzywania, z którymi mierzycie się w klasie i/lub szkole. Każdy warsztat poprowadzi doświadczony trener/doświadczona trenerka z kadry naszego NODNu.

60 minut intensywnego warsztatu online, łączącego teorię z praktyką, pozwoli ponadto:

✅ pogłębić wątek szczególnie interesujący dla uczestnika/uczestniczki, ponieważ przewidujemy część Q&A, podczas której prowadzący/prowadząca będą odpowiadali na pytania związane z omawianym tematem,

✅ zdobyć bonusy pod postacią gotowych propozycji pracy z uczniami i uczennicami.

✅ uzyskać certyfikat NODN Cyfrowy Dialog (po uzupełnieniu ankiety).

Warsztaty będą odbywać się w pierwsze wtorki miesiąca o 19:00 na platformie ClickMeeting. Na każdy moduł należy zarejestrować się osobno (czyli w sumie odbędą się trzy rejestracje).


MODUŁ I: PARTNERSTWO W KLASIE

Trzy spotkania 01/10, 05/11, 03/12 (pierwsze wtorki miesiąca) o 19:00.

Siła dialogu, magia współpracy – razem ku edukacyjnym celom

1 października o 19:00 | prowadząca: Sylwia Milczarek

W centrum naszych rozważań umieścimy dialog, analizując go przede wszystkim jako umiejętność rozumienia tego, co przekazują nam inni: uczniowie i uczennice, osoby z grona pedagogicznego, edukatorzy i edukatorki, rodzice; prowadząca przedstawi zasady dobrego dialogu i podpowie, jak wprowadzić go w swoje życie zawodowe (a przez to i prywatne). Wspólnie poszukamy – i znajdziemy – odpowiedzi m.in. na pytania:
  • Jak mówić, żeby inni nas słuchali?
  • Jak znaleźć czas na wartościowy i skuteczny dialog w dobie „nieustannego niedoczasu”?
  • W jaki sposób najlepiej komunikować się z młodymi ludźmi?
  • Jakie ustalić zasady partnerstwa w klasie, jak je wprowadzić i utrzymać?

Uczestnicy i uczestniczki zyskają wiedzę o tym, jak wykorzystać dialog w stworzeniu bezpiecznej i twórczej atmosfery w szkole, wykorzystując przy tym kreatywne myślenie i współpracę (jako elementy metodyki 4P4C). Dodatkowo prowadząca zaproponuje narzędzia do wykorzystania podczas godzin wychowawczych w szkole podstawowej i ponadpodstawowej.

 

O relacji z rodzicem – jak ją zbudować, jak rozwijać?

5 listopada o 19:00.

Opis wkrótce.

 

Budujemy partnerstwo w klasie… i obalamy mity!

3 grudnia o 19:00.

Opis wkrótce.

Mówią o naszych webinarach...

Poznaj opinie osób, które uczestniczyły w naszych poprzednich bezpłatnych cyklach webinarów – o Laboratoriach Przyszłości i metodyce 4P4C – i zobacz, że warto dołączyć do tego grona!

Bardzo podobała nam się taka forma zajęć – pełna emocji i zaangażowania zarówno ze strony uczniów jak i pani prowadzącej :-). Z ekranu popłynęło dużo pozytywnej energii, zachęty do działania i mobilizacji do realizowania zaplanowanych celów. Czas zleciał nam niesamowicie szybko. Jesteśmy chętni na podobne zajęcia w przyszłości. Pozdrawiamy i dziękujemy 🙂

Uczestniczka e-lekcji z Minecraftem

Uczę Scratcha od 10 lat i myślałam, że nic mnie nie zaskoczy, a dowiedziałam się sporo nowości.

Uczestniczka zajęć ze Scratchem

Cieszę się, że wzięłam udział w spotkaniu po raz pierwszy w tym cyklu i super, że są nagrania z wcześniejszych spotkań, które można obejrzeć.

Uczestniczka webinaru o metodyce 4P4C

Dzieci były zaangażowane, z uwagą słuchały poleceń, były aktywne. Chętnie przystąpiły do uzupełniania kart. Uczniowie poprosili o wyszukanie na YouTubie tańców i wysłuchali fragmentów nagrań.

Uczestniczka e-lekcji dla dzieci "Taniec Robotów"

1. Możliwość zastosowania sztucznej inteligencji w Scratch. 2. Pokazanie, w jaki sposób buduje się program z bloczków. 3. Możliwość pracy z emocjami i sztuczną inteligencją. Wszystko było wspaniałe!!!

Uczestniczka zajęć o wykorzystaniu AI w Scratchu

Bardzo ciekawe warsztaty, w fajnej formie dostępnej dla wszystkich. Dziękuję!

Uczestniczka webinaru o AI

Oswojenie z elektronika. Prezentacja krok po kroku od instalacji po konkretne przykłady zadań.

Uczestniczka zajęć o pracy z BeCreo

Brałam udział z synem (5 lat) i cały wieczór bawił się wykonaną procą, więc zyskaliśmy i wspólny czas na warsztatach i super zabawkę.

Uczestniczka majsterkowania online

Masz pytania?

Jeśli masz pytania dotyczące szkolenia, chcesz indywidualnie dopasować czas jego trwania lub formę, prosimy o kontakt mailowy. 

Napisz do nas